Mocne Strony, które możesz odkryć dzięki narzędziu Clifton StrengthsFinder® to Twoje narzędzie do osiągnięcia spełnienia! Coaching talentów GALLUPA pozwoli Ci osiągnąć najwyższą efektywność zarówno w życiu osobistym i zawodowym.
ZGODNOŚĆ
(harmony)
Szukasz obszarów porozumienia. Z twojego punktu widzenia niewiele można wynieść z sytuacji konfliktowych oraz sporów, więc starasz się ograniczyć je do minimum. Gdy spotykasz się z ludźmi o odmiennych poglądach, dążysz do znalezienia dla nich wspólnej płaszczyzny porozumienia. Próbujesz odciągnąć ich od konfrontacji w stronę harmonii. W istocie, harmonia jest jedną z twoich kluczowych wartości. Nie mieści ci się w głowie, ile czasu tracą ludzie, którzy starają się narzucić innym swój punkt widzenia. Czyż nie bylibyśmy bardziej efektywni, gdybyśmy zamiast kontrolować wyrażanie swoich opinii, szukali konsensusu i wsparcia? Jesteś przekonany/a, że tak i tym przekonaniem żyjesz. Podczas gdy ludzie głośno mówią o swoich celach, zadaniach, żarliwie podtrzymywanych opiniach, Ty zachowujesz spokój. Gdy inni obiorą sobie jakiś kierunek, Ty - w imię zgody - chętnie dopasowujesz do niego swoje własne cele (dopóki wasze podstawowe wartości nie zaczynają ze sobą kolidować). Gdy inni spierają się na temat swoich ulubionych teorii lub koncepcji, Ty usuwasz się z kręgu takich dyskusji, woląc rozmawiać o rzeczach praktycznych, realnych, co do których wszyscy są zgodni. Z Twojego punktu widzenia jesteśmy na tej samej łodzi i potrzebujemy jej, aby dotrzeć do celu. To jest solidna łódź. Nie ma potrzeby kołysać nią tylko po to, aby pokazać innym, że potrafisz.
Harmonia według Trenera Mocnych Stron™
A oto typowe wypowiedzi ludzi zgodnych:
Jane C., zakonnica, benedyktynka:
„Lubię ludzi. Łatwo nawiązuję z nimi kontakty, bo łatwo się dostosowuję. Przybieram kształt naczynia, w którym się znajduję, dlatego trudno wyprowadzić mnie z równowagi."
Chuck M., nauczyciel:
„Nie lubię konfliktów w klasie, ale przekonałem się, że lepiej pozwolić, by sprawy toczyły się swoim torem, niż starać się powstrzymywać ich bieg. Gdy zacząłem uczyć, myślałem, że jeśli ktoś powie coś złego, powinienem zareagować: „Och, dlaczego tak powiedziałeś?” i starać się ukręcić łeb tej sprawie. Teraz jednak staram się usłyszeć opinię innych osób. Być może mamy w klasie do czynienia z różnymi punktami widzenia tej samej sprawy."
Tom P., technik:
„Dokładnie pamiętam jak to było, gdy miałem dziesięć albo jedenaście lat i ktoś z mojej szkoły zaczynał kłótnię. Z jakichś powodów czułem, że muszę wkroczyć i znaleźć płaszczyznę porozumienia. Byłem rozjemcą i mediatorem."
Dowiedz się więcej Jak czytać wynik StrengthsFinder?