Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/taisjalaudy/websites/tlncglobal.com/wp-includes/functions.php on line 6121
Zarządzanie zespołem - 7 ważnych umiejętności - Test GALLUPa dla Firm - TLnC Global - GALLUP Certified Clifton StrengthsFinder ™ Experts

Zarządzanie zespołem - 7 ważnych umiejętności

 

 Jak zarządzać ludźmi? Zarządzanie zespołem - poznaj 7 umiejętności.

> Zarządzanie zespołem nie staje się łatwiejsze ani bardziej przewidywalne

> Zwalczaj wątpliwości rozwijając się; podnoś swoje umiejętności za pomocą 7 kompetencji

> Staraj się wybierać jedną umiejętność zarządzania ludźmi, aby poprawiać każdy kwartał


Zarządzanie zespołem - 7 umiejętności zarządzania ludźmi, których potrzebujesz, aby odnieść sukces. 

Nowy kwartał i wiele pracy do zrealizowania. Twój zespół nie wydaje się być zbytnio podekscytowany. Niektórzy zmagają się z wypaleniem zawodowym; inni są zdezorientowani, co do priorytetów. Niektórym brakuje celu – i prawdopodobnie szukają pracy gdzie indziej.

Dla menedżerów taka atmosfera niesie ze sobą nowe projekty, cele i oczekiwania. Niewiadomych jest jednak wiele. Wydaje się, że jedyną stałą jest konieczność dostosowania się do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Praca, życie i „życie zawodowe” nigdy nie były tak niespokojne.

Twoja praca jako menedżera prawdopodobnie nigdy nie była tak trudna - a jednocześnie twoje silne przywództwo nigdy nie było bardziej potrzebne.

Na jakich umiejętnościach menedżerskich powinieneś się skupić?

Korzystając od trzech dekad z danych najlepszych pracowników na świecie, setek stanowisk i różnych branż, Gallup odkrył siedem umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w dowolnej roli, w każdym zawodzie, w każdej branży — dla osób z tzw. pierwszej linii po kierownictwo.

1.Budowanie relacji. Twórz partnerstwa, buduj zaufanie, dziel się pomysłami i realizuj działania.

Menedżerowie są postawieni w wyjątkowej pozycji, która umożliwia im tworzenie silnych partnerstw. Widzą znacznie więcej, potencjał talentów i posiadają uprawnienia do tworzenia innowacyjnych zespołów. Z kolei pracownicy mają wsparcie, którego potrzebują do działania – oraz więzi, których potrzebują, aby czuć się pełnymi energii i tym samym wytrzymałymi. Patrząc na to jaka praca jest do wykonania, rozważ nowe i kreatywne partnerstwa w Twojej organizacji, które mogą prowadzić do niezwykłego sukcesu.

2. Rozwijanie ludzi. Pomóż innym stać się bardziej efektywnymi dzięki mocnym stronom, oczekiwaniom i coachingowi.

Kiedy jest dużo pracy do wykonania, może się wydawać, że nie ma tam czasu na rozwój. Dlatego menedżerowie muszą przyjąć perspektywę „rozwoju poprzez pracę”. Zapytaj innych: „Jak mogę włączyć rozwój do podstawowych zadań – abyśmy za rok byli lepszym zespołem?”

3. Przewodzenie zmianom. Akceptuj zmiany i wyznaczaj cele, które są zgodne z ustaloną wizją.

Mimo że zmiany dotyczą każdego to jednak każdy doświadcza zmian w inny sposób. Zmiana w procesie, czasie, celach lub zasobach może inspirować niektórych, a innych zniechęcać. Menedżerowie są odpowiedzialni za przedstawienie i wytłumaczenie znaczenia zmian osobom w swoich zespołach. Natomiast najlepsi menedżerowie potrafią wyprzedzać pojawiające się obawy.

Ale, co być może najważniejsze, zmiana jest okazją do głębszego zanurzenia się w relacjach i lepszego poznania jednostek. To zaproszenie do zadawania ważnych pytań: Jak się czujesz w swojej pracy? Czego potrzebujesz, aby odnieść sukces? Jakie wsparcie byłoby pomocne?

4. Inspirowanie innych. Mobilizuj innych poprzez pozytywne nastawienie, wizję, pewność siebie, wyzwania i uznanie.

Wielu menedżerów lubi być menedżerami, ponieważ lubią ludzi. Być może niektórym przychodzi to naturalnie.
Jednak napięcia i obciążenia w zespołach to coś realnego. Uznanie innych i generowanie pozytywnego nastawienia jest teraz jeszcze ważniejsze, nawet jeśli wymaga nowych narzędzi i nowego zaangażowania.

Pamiętaj: naprawdę znaczące uznanie innych ma miejsce wtedy, gdy masz dogłębną wiedzę na temat czyjejś pracy. Wyjdź poza zasoby. Dowiedz się, czego potrzebują ludzie do wykonywania swojej pracy i co sprawia, że ​​ma ona dla nich znaczenie. Taka perspektywa może pomóc Ci zakomunikować, że każda osoba jest postrzegana i doceniana, a co za tym idzie, stworzyć środowisko pracy, w którym pracownicy również doceniają swoje wysiłki.

5. Myślenie krytyczne. Zbieraj i oceniaj informacje, które prowadzą do mądrych decyzji.

Jedną z satysfakcjonujących części bycia menedżerem jest bycie „na bieżąco” o tym, co dzieje się w Twojej organizacji, poprzez przyjaźnie i partnerstwa na poziomie przywództwa. Stajesz się centrum informacyjnym, przekazującym wiedzę z większej organizacji osobom, którym kierujesz.

Ale ważne jest również, aby pamiętać o swojej odpowiedzialności za przedstawianie liderom potencjalnych pytań i wątpliwości zespołu. To ważna informacja dla liderów – a Twoi ludzie potrzebują, aby ich opinie zostały wysłuchane. Wielcy menedżerowie zadają swoim przełożonym trudne pytania, wiedząc, że w przyszłości będą musieli odpowiedzieć na te pytania w swoich zespołach.

6. Jasna komunikacja. Regularnie, zwięźle i na temat dziel się informacjami.

Badania Gallupa konsekwentnie wykazują, że częste rozmowy na poziomie menedżer-pracownik są kluczem do zaangażowania pracowników. Jest to podwójnie ważne w przypadku pracowników zdalnych i hybrydowych, którzy polegają na częstych informacjach zwrotnych, aby czuć się zaangażowani i przygotowani do wykonywania swojej pracy. Oczywiście liczy się też jakość tych rozmów. Czasami menedżerowie mogą myśleć, że komunikują się w sposób prawidłowy, ale pracownicy nie wiedzą, czego się od nich oczekuje.

Prawidłowa komunikacja jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych części zarządzania – po prostu dlatego, że w prawdziwym świecie pytanie kogoś: „W jaki sposób chcesz się komunikować?” nie rozwiązuje problemu. Komunikowanie się, prawdziwe komunikowanie się, to sztuka. I wymaga ona praktyki.

7. Odpowiedzialność. Bierz odpowiedzialność za wyniki swoje i swojego zespołu.

Kiedy słyszymy słowo „odpowiedzialność”, często myślimy o wskaźnikach lub przeglądach wyników. O wiele lepszym sposobem myślenia o odpowiedzialności jest zaangażowanie. Kiedy ludzie są zaangażowani w swoją pracę, czują się odpowiedzialni przed innymi i przed sobą. Biorą odpowiedzialność za wynik. Dla menedżerów tworzenie odpowiedzialności zespołu polega na zaszczepieniu szczerego poczucia własności w każdym współpracowniku.

Najszybszym sposobem na wywołanie w kimś osobistej odpowiedzialności jest przydzielenie mu pracy, którą kocha i naturalnie dobrze wykonuje. Kiedy jest jakieś zadanie do wykonania zapytaj: „Kto posiada do tego talent? Kto chciałby skorzystać z tej okazji?”

 


Podsumowanie: zarządzanie zespołem - 7 umiejętności zarządzania ludźmi.

Nie próbuj jednocześnie doskonalić wszystkich siedmiu umiejętności zarządzania zespołem.

 

  • Wybierz jedną z siedmiu kompetencji, na których skoncentrujesz się w każdym kwartale. Kiedy czytasz te punkty i oceniasz siebie, który element stanowi dla ciebie największe wyzwanie? Lub który z nich uważałbyś za najważniejszy dla sukcesu w swojej konkretnej roli? Skoncentruj się na jednej kompetencji na raz.

 

  • Użyj swoich talentów, aby rozwinąć mocne strony w każdym obszarze. Jeśli jest obszar, w którym odczuwasz trudności, możesz pomyśleć: „Po prostu nie jestem w tym dobry… i prawdopodobnie nigdy nie będę!” To znak, że podchodzisz do swojego rozwoju, skupiając się na swoich słabościach, a nie na mocnych stronach. Jeśli znasz już swoje top 5 Mocnych Stron, zastanów się, jak możesz je wykorzystać, aby zająć się każdą kompetencją. Jeśli nie znasz swojej piątki, zrób test CliftonStrengths.

 

  • Zauważ, że odwieczne zasady zarządzania nadal obowiązują, ale pole gry uległo zmianie. Ostatnie lata wstrząsnęły tradycyjnym miejscem pracy, w tym stylami zarządzania. Każda z tych kompetencji oznacza w praktyce coś innego niż było to w 2019 roku. Zastanów się, co „sukces” dla każdej z nich oznacza w środowisku pracy, które obecnie spotyka się z dużymi zmianami.


 

Jeśli chcesz poznać swój zespół i zarządzać ludźmi jeszcze lepiej skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Zapraszamy: +48 578 300 220 / kontakt@tlncglobal.com.

https://tlncglobal.com/pl/kontakt/

 

Żródło: GALLUP Institute

tlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Fundacja Genius Life
KRS 0000866845
NIP 7011002615
ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa
+48 576 300 320
fundacja@geniuslife.org

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved