Poprawa pracy zespołowej w twojej Organizacji

Poprawa pracy zespołowej w miejscu pracy - kontynuujemy naszą serię artykułów dotyczącą pracy zespołowej.

 

Oto kilka pierwszych kroków, pomysłów i elementów działania, aby poprawić pracę zespołową.

 

Pierwsze kroki w celu poprawy pracy zespołowej.

 

Wyznaczanie celów jest integralną częścią doskonalenia pracy zespołowej. 

W jaki sposób ludzie mogą robić to, co robią najlepiej, kiedy 

a) nie wiedzą, co powinni robić i

b) nie mają czasu na zastanowienie się, co daje im energię?

 

Zacznij od opisania tego, co każdy pracownik ma osiągnąć, a nie tego, jak ma to zrobić. Wyjaśnij oczekiwania w kategoriach wyników, które pracownik musi osiągnąć, aby uzyskać cele zespołu. Sposób, w jaki każdy pracownik podchodzi do spełnienia tych oczekiwań, będzie się różnił. Jeśli zatrudniłeś/łaś osoby, którym ufasz musisz dać im swobodę pracy w sposób, który jest dla nich najlepszy.

 

Zacznij od opisania tego, co każdy pracownik ma osiągnąć, a nie tego, jak ma to zrobić.

 

Następnie określ standardy dla każdego zadania lub funkcji w zespole. Kiedy członkowie zespołu wiedzą, jak wygląda doskonale wykonana praca, mogą wykonywać wysokiej jakości działania. Jak to wygląda względem stanowiska w pracy? Czy tak samo będzie wyglądać dla kierownika sprzedaży, technologa, copywritera? Z pewnością nie. Zdefiniuj czym jest dobrze wykonana praca, aby zapewnić jakość pracy.

 

Na koniec poznaj mocne strony członków swojego zespołu i pomóż im poznać ich mocne strony. Daj każdej osobie czas na refleksję nad sobą i zastanowienie się, co robią najlepiej, co stoi na przeszkodzie do ich doskonałości. Badanie CliftonStrengths to najlepszy sposób na nazwanie, przyjęcie i wykorzystanie tych naturalnych mocnych stron.

 

Masz już wyznaczone jasne cele, wszyscy posiadają wiedzę w zakresie standardów doskonałości, a właściwe osoby są na właściwych stanowiskach wykonując zadania.

 

Poprawa pracy zespołowej w miejscu pracy wpływa na kulturę firmy.

 

Kolejnym obszarem, w którym możesz budować pracę zespołową w organizacji jest docenianie wysokiej jakości pracy i osiągnięć. 

Kiedy nagradzasz członków zespołu za wysoką jakość pracy, powtarzają to, co zrobili dobrze, a tym samym cały zespół lepiej rozumie, jak wygląda doskonała praca.

 

Zmiana kultury nie zachodzi bez podjęcia tych wstępnych kroków. Więc jeśli coś takiego jak docenienie pracowników za ich dobrze wykonaną pracę i wkład poprawia zarówno pracę zespołową, jak i kulturę, powinieneś/aś z tego skorzystać.

 

Zachęcając do pracy zespołowej i doceniając jakość pracy, zespół może doświadczyć większej lojalności emocjonalnej wśród poszczególnych członków – jest to jedna z trzech cech, które składają się na dobrze scalony zespół, co z kolei wpływa na kulturę.

Te cechy to:
  • Zaufanie -  przekonanie o wzajemnej rzetelności i pewności działania.
  • Praca zespołowa  - docenienie wzajemnych talentów i mocnych stron oraz uznanie, że te talenty i mocne strony umożliwiają wspólne stawianie czoła wszystkim napotkanym wyzwaniom.
  • Lojalność emocjonalna  - głęboko zakorzenioną lojalność wobec zespołu.

 

Zaufanie i lojalność emocjonalna stanowią podstawę do rozpoczęcia myślenia o długoterminowych rozwiązaniach pracy zespołowej. 

 

Jeśli chcesz poprawić pracę zespołową w miejscu pracy i budować swój zespół w oparciu o Mocne Strony skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Zapraszamy: +48 578 300 220 / kontakt@tlncglobal.com.

https://tlncglobal.com/pl/kontakt/

Żródło: GALLUP Institute

tlnc logo (białe)

ul. Mokotowska 1
Zebra Tower (8 piętro)
00-640 Warszawa
Poland

kontakt@tlncglobal.com

Jedyna firma na świecie oferująca Consulting Strategiczny w oparciu o Mocne Strony, przy wykorzystywaniu unikatowego know-how Instytutu GALLUPA, w połączeniu z metodologią GeniusFormulaTM.

Fundacja Genius Life
KRS 0000866845
NIP 7011002615
ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa
+48 576 300 320
fundacja@geniuslife.org

Copyright 2017 TLnC ©  All Rights Reserved